Zedník Aleš Gatnar

Ostrava - Centrum

Ukázky prací

Ukázka rekonstrukce klasické panelákové koupelny

koupelna před rekonstrukcí odstranění obkladů téměř hotovo

Obložení komína a rekonstrukce koupelny

obložení komína obložení komína Obklad koupelny

Hrubá stavba, dlažba

hrubá stavba vstupní chodba dlažba

Rekonstrukce koupelny, zateplování

koupelna bez obkladů hotová koupelna zateplování

Další obrázky najdete na samostatné stránce

Zedník

Kdo to je a co dělá? Úkolem zedníka je provádění zednických prací, tj. především budování a opravy staveb.

Ukázka zdění

S čím pracuje? Nejpoužívanějšími pracovními prostředky jsou zednická lžíce, fanka, hladítko, zednické kladívko, vodováha a další ruční nářadí, míchačky, sbíječky, stroje pro omítání, dopravníky a šikovné ruce i nohy.

Co je náplní jeho práce? Pracovními činnostmi jsou - příprava malty, betonu a dalších stavebních materiálů - úprava zdícího materiálu (sekání cihel, tvárnic apod.) - rozměřování a stavění zdí a příček, vytváření překlenutí otvorů, vyzdívání stěn a kleneb, včetně vyzdívání zdiva z kamene - osazování prefabrikátů - provádění a opravy omítek - stavění, vyzdívání a opravy komínů, krbů, pecí a dalších žárotechnických zařízení - stavění šachet - umisťování izolací proti vlhkosti a běžných tepelných izolací - provádění a opravy betonových mazanin, dlažeb, obkladů a mozaik - provádění údržby, oprav a obnovy památek.

Ukázka zdění

V jakém pracuje prostředí? Povolání je vykonáváno na stavbách i na již postavených objektech všeho druhu. Je třeba počítat s měnícími se klimatickými podmínkami, s prašností, s těžko přístupnými objekty práce a s prací ve výškách.

Jaký by měl být a co by měl znát? Předpokladem pro úspěšný výkon povolání je vyučení, zručnost, tělesná obratnost, schopnost organizovat si práci, prostorová představivost, fyzická zdatnost.

Tým

Hlavní zárukou dobře odvedené práce je kvalitní tým. Rádi se s Vámi seznámíme.

(c) 2008