Zedník Aleš Gatnar

Ostrava - Centrum

Kontakt na nás

V případě, že Vás naše nabídka zaujala, kontaktujte nás:

Aleš Gatnar - zednictví

Nádražní 2936/86

Moravská Ostrava

tel.605 942 757

mail:alesgatnar(zavinac)seznam(tecka)cz

Kontaktní formulářNemůžete přečíst obrázek? Klikněte zde pro nový

Případné reklamace řešíme velmi rychle.

Materiál zedníka - písek

Písek je směs drobných kamínků různého původu. Jeho hustota je závislá na vlhkosti v něm obsažené a pohybuje se přibližně od 1500 kg/m3 do 1700 kg/m3. Podle velikosti zrn se dělí do frakcí.

Písek

Hlavní přínos písku je ve stavebnictví, při výrobě skla a ve slévárenství.

Materiál zedníka - štěrk

Štěrk je nepevný zrnitý materiál přírodního původu, který vznikl rozrušením, následným opracováním a transportem pevné horniny, s velikostí jednotlivých zrn od 2 mm do 256 mm. Jednotlivá zrna štěrkové velikosti se nazývají oblázky. Nejbližší menší třída zrnitosti je písek, úlomky větší než 256 mm se nazývají balvany (v anglicky mluvících zemích je rozdělení velkých úlomků jemnější - s třídami 2 - 4 mm gravel, 4 - 64 mm pebble, 64 - 256 mm cobble, víc než 256 mm boulder).

Aby se určitý sediment mohl nazvat štěrkem, musí obsahovat více než 30 % částic (úlomků) štěrkové velikosti z celkového objemu sedimentu. Pokud je obsah úlomků nižší, používá se adjektivum štěrkový, s příslušným názvem (štěrkový písek, štěrkový jíl). Zpevněný ekvivalent štěrku se nazývá slepenec (v případě zaoblených úlomků), anebo brekcie (v případě ostrohranných úlomků).

Štěrk

Protože výskyt štěrků na zemském povrchu není tak častý jako výskyt písků, označuje se tímto názvem i komerční drť vyráběná z horniny v kamenolomech s průměrem zrn 2 až 15 mm.

Spolupráce

Ukončením práce pro nás zakázka nekončí. Se zákazníkem spolupracujeme i nadále.

(c) 2008